18.12.2022 Jaroslav Seifrt
Zápasový report ze 11. a 12. kolo 2. ligy mužů

Sestava: Tomáš Bäumelt (C), Jaroslav Seifrt, Sebastian Hájek, Petr Srb, Vojtěch Erben, Petr Hora, Unobold Ganbaatar, Theodor Lukáš (L), Jan Bárta (Trenér)

VS Drásov – VK Dvůr Králové n. L. 3:1 (-17, 21, 18, 16)

Ráno jsme vyráželi velmi brzy společně dodávkou našeho nahravače Una, který tímto autem sváží své dělníky na pokládání dlažby. Nemohli jsme si nevšimnou velmi omšelého stavu dodávky a téměř hladkých zimních pneu, které se snažily seč mohly na tom namrzlém povrchu, který ještě silničáři nestihli pořádně osolit. Po 2 hodinách v autě jsme přijeli kupodivu nerozlámaní a do prvního zápasu proti 14ti hráčům jsme nastoupili i v osekané sestavě osmi statečných hrdě a bojovně. Kvalitně jsme skládali, tlačili soupeře servisem a urputně jsme ztrátovali. Nutno podotknout, že když soupeř viděl naše umístění v tabulce, do zápasu poslal své Béčko. První set jsme s přehledem vyhráli. Do setu druhého už vyslali Áčko a hned byl volejbal zajímavější a výměny kvalitnější. Celý set jsme o kousek vedli, ale v koncovce se náš nahravač rozhodl 2x ulejt, soupeř začal tlačit na servisu a nám se nedařilo odztrátovat. Set tak prohráváme a tam se to zlomilo. Třetí sadu už soupeř podával velmi kvalitně a nám šel příjem čím dál méně. To stejné i v setu čtvrtém, kdy do sestavy zasáhl čerstvý hráč z lavičky Séba (který si díky tomuto zasloužil psaní článku) a uštědřil soupeři skákaným servisem 2 esa a další podání, která se nám poté podařilo ubránit. Bohužel ani 5 bodů v kuse nám nepomohlo soupeře dohnat a set zvítězit.

VS Drásov – VK Dvůr Králové n. L. 3:0 (22, 22, 17)

Soupeř nám před týdnem napsal, že mají tradiční gulášovou polévku, kterou zatím žádný tým neodmítl a jestli s námi mají počítat. Jelikož mezi zápasy vyžadujeme vydatné jídlo (Uno dokonce 2 jídla), odmítli jsme polévku a vyrazili směr centrum k jediné hospodě v Drásově. Do druhého zápasu jsme nastoupili v totálně proházené sestavě a doufali jsme, že tím zaskočíme soupeře. Ten byl však připraven a nasadil rovnou své nejlepší hráče a jediná změna bylo jejich druhé libero. Ten dostal od kapitána Toma dvě skákaná esa po sobě a v půlce setu ho vystřídali. Volejbal to byl pak bojovný a pěkný. Nechybělo mnoho a vyhráli bychom první set, ale bohužel se rozpodával jeden z jejich smečařů a ze stavu 17:22 udělal 25:22. Celý druhý set jsme tahali za kratší niť a bohužel to došlo až do koncovky, kterou jsme již nedokázali urvat. Třetí set už si soupeř nenechal uniknout a tvrdě podával i útočil. Z Drásova si tak vezeme porážku a cennou lekci, že s jedním člověkem na střídání vyhrát proti kvalitním týmům prostě nejde. Chtělo by to více srdcařů, kteří odehrají zápas i s teplotou jako Vojta E. nebo Jarda S. A naopak méně těch, kteří se pořád na něco vymlouvají (naražený prst,"je mi nějak divně", nechci jet 5 hodin autem, hrát na středu atd.)

Nyní nás čeká víkend pauza a snad doléčíme všechny bolístky a zranění a do dalšího zápasu proti Znojmu nastoupíme již v plné síle!