Volejbal Modřany - VK DK | 2. liga muži

15.01.2023 Jaroslav Seifrt
Report z 19. a 20. kola 2. ligy mužů

Na první zápas v novém roce 2023 jsme vyrazili k soupeři do pražských Modřan. Kvůli zranění, studiím nebo předsednictví u voleb jsme vyráželi směr Praha pouze v 8 hráčích. Naštěstí s námi jela "staronová" posila Radan Černý, který už sice chtěl pověsit druholigové boty na hřebík, ale vzhledem k nedostatku blokařů byl opět povolán do akce.

1. zápas - Modřany x Dvůr Králové n. L. 3:1 (17,-21,19,10)

Sestava: náhra Uno Ganbaatar, smeč Jaroslav Seifrt a Petr Srb (Tr Pe), blok Tomáš Bäumelt a Radan Černý, účko Petr Hora (Horys) a libero Theodor Lukáš, střídačka: Vítek Bäumelt

Od začátku prvního setu bylo jasné, že nás nečeká lehký soupeř. Od prvních balónů nás soupeř tlačil útokem a také vlivem našich nepřesných příjmů si soupeř postupně budoval velký náskok, který udržel až do konce setu. Do druhého setu nastoupil na smeč místo Tr Peho Vítek. Díky lepší obraně a svědomitější hře, ve které jsme nechali dělat chyby hlavně soupeře, se nám podařilo postupně si vytvořit drobný náskok, který jsem do konce setu nepustili. Třetí set byl téměř stejný jako set první. Soupeř přitlačil na servisu a kvůli naší nepřesné přihrávce jsme nebyli schopni rychle ztrátovat. Ve čtvrtém setu se nám nedařilo takřka nic. Největší problém byl opravdu nepříjemný servis, který jsme nebyli schopni zpracovat. První zápas prohráváme 3:1.

Na oběd jsme zamířili do restaurace U Vltavy. Zde jsme probírali herní situace prvního zápasu a při názorné ukázce Radana, jak správně blokovat balón, se mu podařilo velice účinně zablokovat číšníka - každý blok se počítá ;). Během obědové pauzy také dorazil náš student večerní školy Jan Bárta (Sekyrka).

2. zápas - Modřany x Dvůr Králové n. L. 1:3 (21,-22,-21,-17)

Sestava: náhra Uno Ganbaatar, smeč Tomáš Bäumelt a Petr Srb (Tr Pe), blok Jan Bárka (Seryrka) a Radan Černý, účkoPetr Hora (Horys) a libero Theodor Lukáš, střídačka Vítek Bäumelt, Jaroslav Seifrt

První set druhého zápasu začal a probíhal velice vyrovnaně, nicméně soupeři se v koncovce povedlo šikovné dvojstřídání, díky kterému urvali koncovku prvního setu pro sebe. Do druhého setu jsme sestavu značně pozměnili. Na smeč nastoupil místo Tr Peho Jarda, na účko místo Horyse Vítek a na blok místo Radana Horys. Tato změna se ukázala jako velice prospěšná a od začátku setu soupeři rychle utíkáme. Nicméně při vedení 20:10 jsme se zalekli drtivého náskoku a soupeř nás začal rychle dotahovat. Naštěstí velikost náskoku byla tak velká, že i přes naše snahy nechat se soupeřem dohnat, jsme nakonec druhý set vyhráli. Třetí set byl již opět zase vyrovnaný. Nicméně se nám v průběhu povedlo vytvořit si drobný náskok, zejména díky dobré obraně v poli a tento náskok si udržet až do konce setu. Ve čtvrtém setu jsem hned na začátku odskočili na rozdíl několika bodů, především díky skvělé obraně na síti razantním útokům. Tentokrát jsem se již nenechali dohnat soupeřem, ale naopak jsme svůj náskok postupně navyšovali až do vítězné koncovky. Druhý zápas vyhráváme 3:1. V druhém zápase nám velice pomohl Sekyrka, který i přes dlouho pauzu kvůli problémům se zády zaznemenal velké množství bodových bloků a znatelně posílil naši obranu. Konečně jsme tak mohli hrát každý na svém postu.

Příští sobotu 21. 1. už snad opět v plné palbě doma ve Strži přivítáme Hronov, přijďte se podívat! (dvojzápas od 10 a 14 hod.)