TJ Žďár n. S. - VK DK | 2. liga muži

TJ Žďár n. S. - VK DK | 2. liga muži

21.11.2023 Jaroslav Seifrt
Report z 11. a 12. kola 2. ligy mužů

Sedm statečných ve Ždáru

Po dvoutýdenní pauze nás čekal dvojzápas ve Žďáru nad Sázavou. Do tohoto města pod Zelenou horou jsme za volejbalem jezdili nesčetněkrát a popravdě moc oblíbená štace to zrovna dosud nebyla. Přivést body ze Žďáru bylo vždy velmi náročné či někdy až nemožné. Jenže i ve Žďáru došlo ke generační obměně a současný tým je složen převážně z mladých hráčů, kteří teprve získávají zkušenosti. My jsme se do Žďáru vydali v minimalistickém počtu 7 kousků. Na poslední chvíli se totiž přihodilo hned několik nečekaných omluvenek a ještě zranění Tomáše v podobě natržené prd… Navzdory obavám z ranní cesty na Vysočinu, kdy hrozilo první letošní sněžení či náledí, byla cesta pohodlná a bezpečná. Jarda se při řízení stihl i pokochat nově opravenou silnicí před Ždírcem, kde přibyly kilometry svodidel, které však neodpovídají ČSN 73 6101 aneb pracovní deformace. Při ranní zastávce na kafé na pumpě ve Ždírci nás zaujali uniformovaní hasiči, kteří neváhali hasit žízeň už v půl deváté ráno. Druhý vůz (ne)řízený Unem, měl však malé zpoždění, které se mu kupodivu nepodařilo stáhnout.

Žďár nad Sázavou – Dvůr Králové 0:3 (-21, -25, -18)

Určit sestavu nebylo příliš složité k našemu počtu 7 hráčů. Začali jsme následovně: Uno náhra, Séba univerzál, Jarda a TrPe na smeči, Sekyrka s Tomášem na bloku a Vítek na liberu a z této pozice trochu nezvykle také v dvojroli kapitána a trenéra. Soupeř měl doslova dvojnásobnou převahu, neboť disponoval 14 hráči na soupisce. Do zápasu jsme vstoupili dvojchybou na smeči, kdy se naši útočníci nesetkali s náhrou a oba míče poslali bezpečně daleko do autu. Následně jsme se pak během setu dostatečně zkoncentrovali a celkem v poklidu set dohráli. Druhý měl podobný průběh, kdy jsme při vedení 24:21 už asi spoléhali, že se to dohraje samo. Soupeři se však podařilo stáhnout dva míče dobrou obranou a následně přidat i překvapivý a trochu šťastný blok TrPeho na jedny ruce po lajně, který dopadl přesně na naši lajnu. Rázem bylo srovnáno 24:24. Naštěstí nás to nerozhodilo a vyklidněný Trpe zakončil set svým blokem, který oslavil svléknutím dresu. Žlutá karta však nenásledovala, asi z více důvodů. Byl už konec setu a tak mohli rozhodčí jeho oslavu považovat za dění už „mimo hru“. Případně byli zaskočeni jeho netradiční fotbalovou oslavou, že je ani nenapadlo to nějak řešit a v poslední řadě se v naší soutěži udělují žluté karty opravdu velmi zřídka, že z toho má člověk někdy až pocit, že polovina rozhodčích ani karty u sebe nemá. Třetí set jsme si již užili a celkem zaslouženě dohráli do vítězství 3:0.

Na oběd mezi zápasy jsme chtěli nejdříve zajít do restaurace Süssův hostinec, kde bylo plno. Následně jsme chtěli zkusit podnik v Nádražní ulici, který byl přestěhován do námi známého Poppetu, kde bylo také celkem plno, ale dva stoly se nakonec našly. Naštěstí se oběd obešel bez zažívacích potíží, které nás potkali po minulém výjezdu ve Svitavách. Takže cíl oběda, nepos… se z toho, byl také splněn.

Žďár nad Sázavou – Dvůr Králové 0:3 (-20, -20, -15)

Do druhého zápasu jsme vstoupili překvapivě v naprosto stejné sestavě a dokonce se nám „podařilo“ začít také stavem 0:2 v úvodu setu stejně jako v prvním zápase. Ztrátu jsme však dotáhli hned při Unově servisu a dostali se do vedení 3:2. Celý set jsme si hlídali 2-3 bodový náskok, který jsme navýšili v koncovce při servisu Jardy na 23:18, a pak již set v klidu dohráli. Druhý set jsme sice měli hned od počátku mírně navrch, ale po bodové sérii soupeře uprostřed setu, jsme si byli nuceni vzít time za stavu 15:16. Do koncovky se šlo téměř za vyrovnaného stavu 21:20 v náš prospěch, následně jsme však v pravý okamžik zabrali a set dotáhli opět do stavu 25:20. Třetí set jsme začali již tradiční dvojchybou při servisu soupeře a stavem 0:2. To bylo však opět jediné vedení domácích v tomto setu neboť opět hned při Unově servisu obracíme na 4:2 a následně si budujeme dvojciferný náskok 20:9 a dotahujeme i druhý zápas do vítězného konce. Naše předvedená hra měla v obou zápasech kolísající úroveň. Na druhou stranu jsme ustáli situaci „povinné výhry“ proti poslednímu týmu tabulky v nekomfortním počtu 7 hráčů.

V průběžné tabulce se zisk 6 bodů kupodivu příliš neprojevil a zůstáváme na 5. místě. Nicméně tabulka je v tuto chvíli velmi zkreslená, protože týmy mají odehráno od 10 do 13 zápasů, takže moudřejší budeme před Vánocemi, kdy by měly mít všechny týmy odehráno 19 zápasů (s výjimkou SCM-ČVS-U17, kteří hrají pouze 10 zápasů).

Vítek

V tuto chvíli zveme fanoušky na sérii hned 4 domácích dvojutkání v řadě. Hned v příštím týdnu (25.11.) proti tradičnímu krajskému rivalovi a zároveň lídrovi soutěže (po zohlednění nerovného počtu zápasů) VK Hronov, netradičně v náhradní hala na nábřeží J. Wolkera. Seznam všech 4 domácích utkání níže:

  • 25.11. (so) VK Dvůr Králové – VK Hronov hala SŠIS, nábřeží J. Wolkera 133, (10:00) a (14:00)
  • 02.12. (so) VK Dvůr Králové – Sokol Pardubice hala SŠIS, nábřeží J. Wolkera 133, (10:00) a (14:00)
  • 09.12. (so) VK Dvůr Králové – Sokol Mnich. Hradiště hala ZŠ Strž, (10:00) a (14:00)
  • 16.12. (so) VK Dvůr Králové – VK Malá Skála hala ZŠ Strž, (10:00) a (14:00)

undefined