VK DK - TJ Žďár nad Sázavou | 2. liga muži

VK DK - TJ Žďár nad Sázavou | 2. liga muži

26.02.2024 Jaroslav Seifrt
Report z posledního domácího dvojutkání proti Žďáru nad Sázavou.

Sestava neznámá do posledního dne!

Dne 24.2. nás čekal (poslední) domácí dvojzápas s týmem ze Žďáru nad Sázavou, který ale začal již den předem, kdy někteří hráči zjistili, že nebude náš hlavní nahrávač Uno (na jeho obranu to oznamoval na minulém zápase a pak ještě na čtvrtečním tréninku). Proto začal “hon na nahrávání” a to spočívalo v obepisování (obvolávání) dalších nahrávačů na soupisce. Ani jeden z nich bohužel nemohl, a proto se toho ujal velice schopný Jarda Seifrt, který se nicméně v pátek před zápasem vrátil z lyžování v Alpách, takže by se to dalo nazvat nahráváním v lyžákách. Naštěstí jsme byli na oba zápasy celkem v početné sestavě 10 kusů a tím pádem se mohl věnovat náhře a na smeči ho zaskočili jiní borci.

Dvůr Králové - Žďár nad Sázavou 3:0 (20, 20, 21)

Ještě před začátkem zápasu nás soupeř požádal, jestli bychom nevěnovali minutu ticha jejich bývalému spoluhráči, který pár dní před zápasem zemřel. Této žádosti jsme samozřejmě vyhověli a po krátké promluvě a minutě ticha jsme se mohli vrhnout na zápas.

Na první zápas nastoupila základní sestava v podobě Jarda na náhře, Petr Hora (Horys) na účku, na bloku Jan Bárta (Sekyrka) a Vojta “Deska” Erben, na smeč byli nominováni bratři Bäumeltovi a na liberu nezvykle David Sucharda, kterému Petr Srb (TrPe) přenechal pro tento zápas pozici prvního libera. Začátek zápasu probíhal v přestřelce bodů mezi oběma týmy, které se držely jeden druhého až do stavu 10:10. Poté ale šel na servis Jarda a nastřílel tam svým 100% podáním sérii tří bodů, která nám pomohla uklidnit se a začít se pořádně soustředit na hru a udržet si vedení. Za stavu 20:13 nastoupil Ondra Ptáček za Tomáše Bäumelta a pokračovalo se dál. Soupeř nás poté dokázal dojet na stav 21:18, kdy už tento set nevypadal tak růžově, ale nakonec jsme dokázali uhájit výhru 25:20. Na druhý set proběhla drobná změna v sestavě, kdy Tomáš Renčín nastoupil místo Vojty. Set začal velice podobně jako první s rozdílem, že první, kdo se dostal v půlce setu do vedení (o 4 body), byl Žďár. Vedení jsme ale začali pomalu snižovat a pak nastoupil na servis Jarda se svojí čtyř bodovou sérií, čímž nás opět dostal do vedení, které jsme udrželi až do konce setu a vyhráli se stejným výsledkem jako první set. Poslední set začal v náš prospěch, kdy jsme si dokázali vytvořit vedení 15:6, kdy opět místo Tomáše B. nastoupil Ondra. Vedení jsme udržovali, ale bohužel pak přišla 6 bodová série soupeře, který nás dokázal dohnat na stav 21:19, kdy nastoupil zpět na blok Vojta místo Tomáše R. Postupnými výměnami jsme se nakonec dostali na konečné skóre 25:21, které nám vyhrálo zápas.

Celkový dojem ze zápasu byl pozitivní až na pár situací, kdy jsme se dostali pod tlak, což v tomto zápase byla většinou naše chyba. Pína se také zaradovala, protože Vojta dostal jednu hlavu a Horys během pár minut dvě, Ondra dokázal nějakým záhadným způsobem vytvořit čtverák prsty místo klasického dvojáka a tím pádem to tam má taky. Sekyrka jednu dal takže na toho se pína zlobí.

Dvůr Králové - Žďár nad Sázavou 2:3 (-19,-18,26,16,-15)

Po klasickém obědě i s kafíčkem u Rudolfa byl čas začít druhý zápas. Jediný, kdo byl z oběda trochu v rozpacích, byl Tomáš R., který si jako vždy objednal česnečku jen proto, aby zjistil, že po česneku tam není památky. Proto mu bylo doporučeno, ať si nosí vlastní česnek, nebo ať si objedná jinou polévku.

Na první set bylo v sestavě více změn, kdy na smeč místo Tomáše B. nastoupil Ondra, místo Vítka B. nastoupil TrPe, který chtěl soupeře rozsekat svou nečitelnou smečí, a místo Sekyrky na blok Tomáš R. Tento set začal v podobném rázu jako ostatní, kdy se oba týmy tahaly o body, chvíli vedl jeden a pak zase druhý. Vypadalo to, že jsme trochu polevili a soupeř zase zabral. Žďár podával lepší výkon na smeči i na bloku než předtím. Proto jsme se také na konci dostali do úzkých a stavu 21:19 pro soupeře, který úspěšným útokem přidal další bod a následně si udržel vedení až do stavu 25:19. První set byl tímto prohraný. Na druhý set proto nastoupila původní sestava z prvního zápasu, ale bohužel ani to nevedlo k valnému výsledku, kdy soupeř začal ve vedení 7:2, které jsme dohnali chvilku poté na 9:9, bohužel jsme se ale nedokázali dostat dopředu a soupeř si udržoval vedení do konečného stavu 25:18. Už to začalo vypadat bledě. Třetí set s původní sestavou (pouze s prohozením smečařů) neměl žádný velký rozdíl, ve kterém jsme se drželi zuby nehty těsně za soupeřem s rozdílem jednoho nebo dvou bodů. Jedna ze situací, která nám mohla pomoci, nastala za stavu 16:13 pro soupeře, kdy se srazili dva soupeřovi hráči a jeden z nich musel odejít s krvácejícím nosem (je v pořádku a v dalším setu opět nastoupil). Soupeře jsme dotáhli až za stavu 19:19, který pokračoval až do stavu 26:26, za kterého jsme byli schopni otočit a následně jsme to i díky Sekyrkově podání dokázali zakončit 28:26. Na sety to byl tedy 1:2. Pro nás to byl pocit jako bychom utekli hrobníkovi z lopaty. Čtvrtý set byl ve stejném duchu jako všechny ostatní, a to tahanice ze strany na stranu, ze které nás vytáhl Vítek B. svojí 5 bodovou sérií podání na stav 14:9. Tento náskok jsme si udržovali do stavu 19:15, kdy na smeč nastoupil TrPe za Tomáše B., a pokračovalo se až do stavu 25:16. Takže před námi byl další tiebreak, které my tak skvěle “umíme”. Nechci se opakovat, ale bohužel tiebreak začal zase stejnou “tahanicí”. Strany jsme otočili my za stavu 8:7, zápas se začal vyhrocovat, soupeř nás dotáhl, zase jsme o bod odjeli, ale bohužel jsme si nedokázali vytvořit větší rozdíl. Za stavu 14:13 pro nás nastalo drama, kdy soupeř smečoval po lajně a balón vyletěl do autu a naše radost a oslavy započaly. Soupeř okamžitě začal protestovat a hlásil teč na bloku. Po kratší oslavě se Jarda přiznal, že na bloku opravu tečoval. Proto se skóre neměnilo na 15:13 ale na 14:14. Další bod jsme opět vyhráli a měli opět nabito na výhru, tam to bohužel skončilo. Soupeř dokázal úspěšně zaútočit, což jsme my nedokázali, a finální skóre tak bylo 17:15, soupeř se mohl radovat z vyhraného zápasu a my začali zpytovat svědomí, jak se to mohlo stát.

Dojem z tohoto zápasu byl výrazně horší, nastoupili jsme do něj neaktivní a dělali mnohem více zbytečných chyb, kde naopak soupeř kladl větší odpor. Po naší až skoro nečekané otočce jsme to měli dotáhnout do konce, ale vypadá to, že naše neschopnost vyhrát tiebreak se opět projevila v plné síle. Jediný v ohrožení píny je Jarda, který si tam nejspíše napíše svoje přiznání již zmíněného balónu na naši možnou výhru, nicméně je to až moc velký dobrák. A poučení z výsledku by mělo být, že bychom si asi měli zavést pínu za prohraný tiebreak, protože když už to otočíme, tak to musíme zaříznout.

V příštích kolech nás čekají 3 výjezdy, již příští sobotu vyrážíme do Mnichova Hradiště, týden na to do Pardubic a celou sezónu ukončíme v Malé Skále. Držte nám palce alespoň na dálku, ať ještě nějaké body vyválčíme a ukotvíme svou pozici ve středu tabulky.

Dejv